Tüp Bebek Gizlilik ve Güvenliği

Sperm ve Embriyolarınız Koruma Altında

Tüp bebek tedavisi gören veya düşünen pek çok çiftin en büyük endişelerinden biri, kendilerinden alınan sperm, yumurta hücrelerinin veya elde edilen embriyoların laboratuvar ortamında başka çiftlerin hücreleri/embriyolarıyla karışma ihtimalinin olup olmadığıdır.

Yüksek teknoloji kullanılan, deneyimli personellerin çalıştığı ve yüksek standartlarda organizasyon yapısına sahip bir laboratuvarda, farklı aşamalarda uygulanan toplam kalite kontrol ve kalite yönetimi programları sayesinde bu endişelerin önüne geçilmesi mümkündür.

Hastanemizde, işlemlere ilişkin kalite ISO9001 Kalite Yönetimi standardıyla; gizlilik güvenliğiyse ISO27001 Bilgi Güvenliği standardıyla korunmaktadır. ISO9001 ve ISO27001 sertifikalarına aynı anda sahip Kıbrıs’taki tek tüp bebek hastanesiyiz ve kurumumuz KKTC Sağlık Bakanlığı ve AB Koordinasyon Merkezi tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Geçmiş ve güncel tıbbi tedavi sürecinizi özenle ve detaylı olarak takip ediyor ve sadece sizinle ilgilenen tıbbi personelin erişebileceğielektronik kayıt ortamında saklıyoruz.

Tüm tıbbi cihazların organik olarak bağlı olduğu ve 7/24 kontrollerinin yapıldığı; ortamdaki hava, nem ve ısı düzeylerinin sürekli gözlemlenerek optimize edildiği otomasyon sistemleri kullanıyoruz.

Toplam kalite yönetimi programları sayesinde, teşhis veya tedavi için sizden üreme hücrelerinizin (yumurta ve sperm) alınmasından tedavide oluşturulan embriyoların rahim ortamına nakline kadar her aşamada size ait özel indikatörler/bilgiler kullanıyoruz. Dijital Güvenlik Sistemi sayesinde, sperm ve embriyolarınızı karışma riskine karşı titizlikle koruyoruz.

Tedavide kullanılan tüm atılabilir malzemeleri, özel barkod sistemleri sayesinde sadece belirtilen kişi veya çift için kullanıyoruz.

Laboratuvarda uygulanan işlemlere ait genel ve işleme özgü istatistikler, düzenli aralıklar ile gerçek zamanlı olarak değerlendiriliyor. Her bir işleme ait dönemsel başarı oranlarının mümkün olan en yüksek seviyede gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.